preloader
آزمون های زبان آلمانی

آزمون های زبان آلمانی

دو آزمون زبان آلمانی که باید درباره آن ها بدانید. آیا میتونید به زبان آلمانی صحبت کنید؟ و تا چه حد خوب می تونید این کا رو انجام بدین؟ آیا سطح مبتدی، متوسط یا پیشرفته اید؟ خب برای اینکه سطح خودتون رو مشخص کنید، میتونید در یکی از آزمون های گوته یا تست دف شرکت کنید. در این مقاله درباره ویژگی های دو آزمون زبان آلمانی صحبت خواهیم کرد.

آزمون تست دف

آزمون تست دف (Test Deutsch als Fremdsprache) مختص افرادی است که قصد دارند در دانشگاه های آلمان ادامه تحصیل دهند. به همین دلیل، سوالات یا مسائل مورد بحث در آزمون در جهت موضوعاتی است که در کلاس های دبیرستان یا دانشگاه مورد بحث قرار می گیرد. به طور مثال، یکی از مولفه های اسپیکینگ، خلاصه کردن نمودار یا صحبت درباره روندی است که مشاهده می کنید.

آزمون Testdaf سالانه شش بار در سراسر جهان ارائه می شود. اکثر کشورها حداقل یک مرکز آزمون دارند. به عنوان مثال از سال 2019 ، هیچ مرکز آزمونی در نیمه غربی آمریکای شمالی وجود نداشته ، بنابراین یک داوطلب ساکن در سانفرانسیسکو برای شرکت در آزمون مجبور است چهار ساعت پرواز به شیکاگو داشته باشد.
این آزمون همانطور که انتظار دارید به چهار قسمت تقسیم شده است ، اسکیل های ریدینگ و لیسنینگ کاملاً مشابه سایر تست های استاندارد است که در آن شما به سوالات مربوط به متن یا فایل صوتی پاسخ می دهید. بخش رایتینگ کمی متفاوت است: شما نیاز دارید که یک نمودار یا نمودارهایی را خلاصه کنید و سپس توضیح دهید که در کشور شما، روند در مقایسه با آلمان متفاوت است

بخش های مختلف آزمون تست دف

بخش اسپیکینگ شاید اعصاب خردکن ترین باشد چون شما باید با صحبت در میکروفن صدای خود را در اتاقی ضبط کنید که داوطلبان دیگر هم این کار را می کنند ! موضوعات اسپیکینگ از مشاوره دادن به یکی از دوستانتان گرفته تا تماس گرفتن و پرسیدن چیزی در دفتر دانشگاه شما ، تا ارائه گزارش کوتاه در کلاس است.

بهترین راه های آماده شدن برای این آزمون

یکی از بهترین راه های آماده شدن برای این آزمون این است که با دقت از طریق وب سایت های دانشگاه های آلمان واژگان مربوط به پذیرش ها ، دوره ها و ماژول ها را بخوانید.
همچنین می توانید به دنبال متون زبان آلمانی و فیلم مخصوص بچه دبیرستان های های آلمانی باشید که از این منابع به عنوان منابع کمک درسی استفاده می کنند. به طور کلی ، آزمون TestDaF برای نشان دادن این امر است که شما می توانید در سطح یک دانشجوی سال اول کالج آلمان به زبان آلمانی کارایی داشته باشید.
مقیاس درجه بندی در مقیاس کمی باطنی سه تا پنج است. اگر نمره شما زیر سه باشد ، نمره نمی گیرید و اگر نمره پنج بگیرید ، به این معنی است که شما برای تحصیل در آلمان "واجد شرایط" هستید.

آزمون گوته

آزمون های زبان آلمانی

اگر تست دف آزمون زبان آلمانی آکادمیک است، آزمون Goethe Zertifikat هم جنرال و هم آکادمیک است که برای مهاجرت کاری نیز به کارتان می آید. سطوح این آزمون از A1 (مبتدی) تا C2 (پیشرفته) می باشد. اگر این آزمون را پاس نکنید، نمره سطح پایین به شما تعلق نمیگیرد، بلکه در آن آزمون کلا شکست خورده اید.
یکی از مزایای آزمون اسپیکینگ گوته این است که بصورت زنده برگزار می شود
در سطوح پایین از شما خواسته می شود که درباره خودتان و زندگی تان صحبت کنید، اما در سطوح بالاتر، ممتحن سوالات چالش برانگیز تری می پرسد که شما را به چالش در بحث بکشاند. 

مراکز آزمون گوته بسیار بیشتر از مراکز TestDaF است ، اما هر سطح در هر مرکز ارائه نمی شود. فقط بزرگترین شهرها و مراکز امتحانی هر کشور احتمالاً طیف وسیعی از آزمون ها را ارائه می دهند ، فقط به این دلیل که بازار آزمون های آلمان آنقدر زیاد نیست که بتواند آن را پشتیبانی کند.

خواندن روزنامه ها و تماشای فیلم های به زبان آلمانی از بهترین روش ها برای آماده سازی برای Goethe Zertifikat است. از شما خواسته می شود که زبان آلمانی نسبتاً رسمی را درک و ارائه دهید ، بنابراین داشتن دانش عمومی گسترده در مورد مسائل امروز جهان خوب است.


Scroll to Top