بهترین کتاب‌های گرامر زبان انگلیسی

6 کتاب کارعالی گرامر زبان انگلیسی برای راهیابی به سطوح بالا

زبان انگلیسی به‌دلیل محبوبیت جهانی، نویسندگان و زبان‌شناسان بسیاری را به خود جذب کرده است. از این‌رو، کتاب‌های گرامر بسیار زیادی تا به امروز نوشته شده که انتخاب بهترین کتاب گرامر انگلیسی بسیار دشوار شده است. در این مطلب به برخی از کتاب‌های گرامر انگلیسی نگاهی می‌اندازیم که در نظر کارشناسان دید و در وبسایت‌های متفاوتی به‌عنوان بهترین کتاب‌های گرامر انگلیسی درنظر گرفته شده‌اند.

 

 The Best Grammar Workbook Ever! از Arlene Miller 

The Best Grammar Workbook Ever! از Arlene Miller

این کتاب‌کار که برنده جوایزی نیز می‌باشد درکل یک کتاب است که برای زبان‌آموزان 10 تا 110 سال مناسب است. چیزی که این کتاب‌کار را از دیگر کتاب‌کارهای گرامر متمایز می‌کند روشی است که نویسنده برای فهم آسان گرامر در این کتاب به‌کار گرفته است. کتاب The Best Grammar Workbook Ever زبان‌آموزان را مجبور به حفظ قوانین حوصله سر بر گرامری نمی‌کند.  
درعوض، زبان‌آموزان، گرامر را از طریق مثال‌های متنوع از این کتاب همانند زبان اصل‌ها فرا می گیرند. همچنین، اگر واقعاً قصد تقویت گرامر انگلیسی خود را دارید، این کتاب را در کنار کتاب The Best Little Grammar Book ever مطالعه کنید. این کتاب محتویات داخل کتاب‌کار را توضیح می‌دهد.

 

 ESL Intermediate/ Advanced Grammar  از Marry Ellen Munoz page 

ESL Intermediate/ Advanced Grammar  از Marry Ellen Munoz page

اگر از مراجعه به کتاب‌های گرامری که فهمشان برایتان مشکل است خسته شده‌اید این کتاب برایتان مناسب است. این کتاب توسط نویسنده‌ای دوزبانه نوشته شده است که تجربه یادگیری زبان دوم را دارد و بنابراین محتوای کتاب را به‌گونه‌ای توضیح می‌دهد که برای زبان‌آموزان انگلیسی عالی است. این کتاب ترکیبی از کتاب درسی و کتاب‌کار است و ساختارهای گرامری را همراه با توصیه‌های مهمی درخصوص همان موضوع برایتان ارائه می‌دهد. 
این کتاب همچنین پر از استراتژی‌های مخصوص آزمون است که به زبان‌آموزان برای آزمون تافل کمک می‌کند و پایه‌های به‌کارگیری حروف تعریف، حروف اضافه و ساختارهای فعلی را پوشش می‌دهد. این کتاب‌کار همچنین دارای فهرست جامع واژه مخصوص خود است و نیازی نیست هنگام مطالعه مدام به دیکشنری مراجعه کنید.

اگر به‌طور جدی درحال آمادگی برای آزمون هستید، این کتاب برای مطالعه شما ضروری است!

دانلود ESL Intermediate/Advanced Grammar

 

Understanding and Using English Grammar

کتاب Understanding and Using English Grammar: Workbook (نسخه ی کامل به همراه پاسخ نامه) از Betty Schrampfer Azar, Rachel Spack Koch, Stacy A. Hagen

اگر سطح مهارت‌های انگلیسی شما بین متوسط و پیشرفته است و شخصی هستید که علاقه به مطالعه و یادگیری مستقل دارید، این کتاب مملو از دانش عمیق موردنیاز برای یادگیری گرامر است. این کتاب همچنین پر از مسائل چالش‌برانگیز و مثال‌های مفید است که پایه‌های حروف تعریف، صرف فعل، نشانه‌گذاری‌ها و دیگر ناحیه‌های مهم گرامری را که به صحبت‌کردن و نوشتن بهتر انگلیسی شما کمک می‌کند پوشش م‌ دهد. تمام ویرایش‌های این کتاب پاسخ‌نامه ندارند، بنابراین پیش از خرید یا سفارش این کتاب از کامل‌بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین می‌توانید از کتاب‌کار کتاب Understanding and Using English Grammar در کنار آن برای پیشرفت در گرامر انگلیسی خود استفاده کنید.

 

Betty Azar – Understanding and Using English Grammar

Understanding and Using English Grammar: Teacher’s Guide

Understanding and Using English Grammar Workbook, Third Edition

Understanding and Using English Grammar – Chartbook: A Reference Grammar (3rd Ed.)

Understanding and Using English Grammar. Fourth edition, Workbook

Understanding and Using English Grammar Interactivе – Betty’s Talking Heads. SWF

 

 کتاب English Grammar in Use  از Raymond Murphy 

کتاب English Grammar in Use  از Raymond Murphy

عنوان کامل این کتاب English Grammar in Use with Answers and CD-Rom: A Self-Study Reference and Practice Book for Intermediate Learners of English است و برای زبان‌آموزان هر سطحی مناسب است. این کتاب بر گرامر بریتانیایی (British) تمرکز دارد. و از این نظر برای شرکت‌کنندگان آزمون آیلتس نیز کتاب عالی‌ای است. نکتۀ دیگری که آن را به یک کتاب عالی تبدیل کرده است این است که کاملاً کتاب‌کار نیست و ترکیبی از کتاب درسی و آموزشی و کتاب‌کار است.
ولین فصل‌های این کتاب موضوعات آسان گرامر را پوشش می‌دهند، اما پیش‌تر که می‌روید محتوای کتاب چالش برانگیزتر می شود. خبر خوب دیگر این است که هر فصل با توضیحات آسان همراه با مثال های فراوانی آغاز می شود که این به شما فرصت فهم خوب و درست از محتوای داخل فصل را می دهد.

کتاب English Grammar in Use  همچنین دارای CD-ROM است که محتوای اضافه برای یادگیری در بر دارد. اگر به‌دنبال کتاب کار خوبی هستید که به‌طور خاصی بر انگلیسی بریتانیایی تمرکز می‌کند، این کتاب از بهترین گزینه‌های پیش‌روی شما خواهد بود.

برای دانلود روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

Basic Grammar in Use, Students’ Book With Answers: Self-study Reference and Practice for Students of North American English – 3rd Edition

 Essential Grammar In Use For Elementary Students

English Grammar In Use with Answers: A Self-study Reference and Practice Book for Intermediate Students of English

Advaced Grammar is Use

English Grammar in Use, 5th edition, 2019

 

مجموعه کتاب‌کارهای Focus on Grammar

مجموعه کتاب کارهای Focus on Grammar

مجموعه کتاب کارهای Focus on Grammar به سطوح زیر (از مبتدی تا پیشرفته) تقسیم‌بندی شده‌اند:

  • Level 1
  • Level 2
  • Level 3
  • Level 4
  • Level 5

بهترین کتاب های گرامر انگلیسی

کتاب‌کارهای Focus on Grammar برای زبان‌آموزانی طراحی شده‌اند که ساختاری کار می‌کنند. اگر شما شخصی هستید که توضیحات را ترجیح می‌دهد و می‌خواهد زیر و روی هر قانون گرامری را بداند، این کتاب برایتان عالی خواهد بود. کتاب کارهای “Focus on Grammar”  هم برای کلاس درس و هم برای یادگیری خودآموز طراحی شده‌اند. بنابراین زبان‌آموزان یک کتاب‌کار همه‌کاره در مقابلشان دارند که معنا، فرم و دانش کاربردی گرامر را پوشش می‌دهد. 

برای دانلود کتاب‌ها، روی لینک زیر کلیک کنید:

Focus on Grammar 1 – Student’s Book

Focus on Grammar 2. Workbook

Focus on Grammar Intermediate 3rd Edition Teacher’s manual

Focus on Grammar 4: An Integrated Skills Approach (Teacher’s manual)

Focus on Grammar 5 (3rd Edition)

 

کتاب Schaum’s Outline of English Grammar از Eugene Ehrlich

کتاب Schaum’s Outline of English Grammar از Eugene Ehrlich

این کتاب تنها یک کتاب‌کار نیست بلکه راهنمای جامع گرامریست که پر از موضوعات گرامری و تمرین‌های مختلف است. این کتاب برای زبان‌آموزانی که قصد حفظ قوانین گرامری را دارند بسیار عالی است. موضوعات به‌طور مستقیم همراه با تعاریف و توضیحات ارائه شده‌اند. این کتاب چیز زیادی برای افرادی که با سناریوهای مختلف گرامر را یاد می‌گیرند ارائه نمی‌دهد.
به‌همین دلیل، این کتاب برای افرادی توصیه می‌شود که از روش‌های سنتی یادگیری استفاده می‌کنند و به تصاویر و دیگر فعالیت‌های خلاقانه برای یادگیری نیاز ندارند. بنابراین برای چنین افرادی کتاب Schaum’s Outline of English Grammar برای راهیابی از سطح متوسط به سطح پیشرفته مناسب است. این کتاب همچنین برای نویسندگان مشتاق عالی است! 

به‌خاطر داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی روندی است که زمان و جدیت می‌طلبد. این منابع به نظام‌مندی گرامر انگلیسی شما و سلاست زبانی‌تان کمک می‌کند. اگر از نظریات این مقاله استفاده کرده باشید، در راه چیره شدن کامل بر گرامر انگلیسی قرار گرفته‌اید.

برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید:

Schaum’s Outline of English Grammar