منابع و کتاب‌های IELTS برای تقویت 4 مهارت

کتاب‌های IELTS | دانلود منابع آزمون آیلتس

 

 بهترین منابع و کتاب‌های IELTS برای تقویت مهارت نوشتاری (writing) 

بخش writing  آیلتس سخت است. شما تنها یک ساعت زمان برای تکمیل دو متن دارید. حتی اکثر انگلیسی‌زبان‌ها در این بخش دچار مشکل می شوند! بنابراین پیش از فرارسیدن آزمون باید روزانه هرچقدر که می‌توانید برای این بخش تمرین کرده و متن بنویسید. در زمان‌بندی مانند آزمون واقعی به خود سخت بگیرید و سعی کنید در صورت ممکن متن‌هایی که نوشتید را به یک زبان اصل برای اصلاح ارجاع دهید. اگر کسی را ندارید که اینکار را برایتان انجام دهد، متن خود را با پاسخ‌های نمونه سوالاتی که در منابع و کتاب‌های IELTS تان یا سوال و جواب آیلتس آنلاین و رسمی (official IELTS responses and examiner comments online) موجود است، مقایسه کنید. شما همچنین می‌توانید از شاخص‌های نمره گاری قسمت اول و دوم writing آیلتس برای ارزیابی متون خود استفاده کنید.
اگر زمان بیشتری برای آمادگی و قصد تقویت مهارت‌های نوشتاری خود دارید، نوشتن به انگلیسی را به عادت روزانۀ خود تبدیل کنید. با مداد و کاغذ کار کنید (از کامپیوترتان استفاده نکنید). موضوعی را انتخاب کنید و 10 الی 15 دقیقه بدون وقفه بنویسید. به مرور زمان ایده‌های بیشتری درخصوص موضوعات مختلف به ذهنتان می‌رسد و توانایی نوشتن در زمان کمتری را کسب خواهید کرد.

 

 بهترین منابع و کتاب‌های IELTS برای بخش شنیداری (Listening) 

بخش listening آزمون آیلتس شامل گوینده‌ها با لهجه‌های مختلفی همچون بریتانیایی، آمریکایی، استرالیایی و … است. بنابراین تمرین برای این بخش از آزمون آیلتس، بهتر است با گوش‌دادن به گستره‌ای از این لهجه‌ها همراه باشد. بهترین منابع برای تمرین listening  آزمون آیلتس عبارتند از:

 

بهترین منابع و کتاب‌های آیلتس برای بخش درک مطلب (Reading)

روزانه هر مقدار که می‌توانید متون انگلیسی بخوانید. برای مثال می‌توانید اخبار جدید را از سایت‌های مختلف بخوانید. همچنین می‌توانید کتاب‌ها، مجله‌ها، ژورنالهای دانشگاهی و … را برای تقویت Reading خود مطالعه کنید که برای روز آزمون موثر واقع خواهد شد.

 

 بهترین منابع آزمون آیلتس برای بخش گفتاری (Speaking) 

 مکالمه با نِیتیوها بهترین راه برای تقویت مهارت speaking  آیلتس شماست. اگر یافتن نِیتیوبرای مکالمۀ رودررو در محل زندگی‌تان غیرممکن است دنبال آن‌ها بگردید! از گروه‌های اجتماعی و فرصت‌های این چنینی برای مکالمه با آن‌ها استفاده کنید. از www.meet.org برای یافتن گروه‌های مدنظر خود استفاده کنید. در کلاس‌های مکالمۀ انگلیسی ثبت‌نام کنید. بدون صحبت‌کردن مداوم به انگلیسی نمی‌توانید speaking خود را تقویت کنید.

 

 

 کتاب Barron’s IELTS  همراه با سی دی حاوی فایل‌های صوتی، ویرایش سوم 

کتاب Barron’s IELTS

اگر به‌دنبال یک منبع اضافی برای تمرینات آیلتس هستید، این کتاب ارزش خریدن را دارد. هرچند استفاده از منابع معتبرتر همچون Cambridge English برای تمرین آیلتس خیلی کار بهتری است. این کتاب با اینکه توصیه‌های یادگیری قابل اطمینانی را ارائه می‌دهد، اکثر تمرین‌های آن پیشرفت چندانی را برای افراد حاصل نمی‌کند. اخرین مشکل این کتاب این است که تمرکز کافی بر مسائل ندارد. فصل‌های مختلف این کتاب استراتژی‌های یادگیری و تمارین مختلف را به‌طور واضحی ترکیب نکرده است.

برای دانلود روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

 Barron’s IELTS: International English Language Testing System

Barron’s IELTS Practice Exam

Barron’s IELTS Listening

Barron’s Writing for the IELTS

 

کتاب Cambridge English: Common Mistakes at IELTS Advanced and How to avoid Them

Cambridge English: Common Mistakes at IELTS Advanced and How to avoid Them

این کتاب جوانبی از زبان انگلیسی را که برای شرکت‌کنندگان آزمون آیلتس مشکل ایجاد می‌کند را پوشش می‌دهد. نویسندگان این کتاب با تحلیل اشتباهات واقعی شرکت‌کنندگان نقاط مشکل‌ساز آزمون را جمع‌آوری کرده‌اند. این اطلاعات برای مدرسان می‌تواند بسیار مفید باشد. آن‌ها می‌توانند از این اطلاعات برای اختصاص‌دادن جلساتی برای رفع اشتباهات رایج آیلتس استفاده کنند. متاسفانه، این کتاب برای یادگیری خودآموز مفید نیست. بسیاری از مفاهیم گرامری توضیح کافی ارائه نداده‌اند. گاهی اوقات، این توضیحات وضوح و دقت کافی ندارند. و درنهایت، تمارین و پاسخ‌های آن‌ها برای پیشرفت ناکافی هستند.

برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید:

Common Mistakes at IELTS Intermediate: And How to Avoid Them

 

ویرایش دوم Target band 7: Academic module – how to maximize your score

Target band 7: Academic module – how to maximize your score

این کتاب آیلتس بر استراتژی‌های آزمون تمرکز می‌کند و توصیه‌های بسیاری را در بردارد. بخش “writing” این کتاب به‌دلیل داشتن استراتژی‌ها، نمونه سوالات و پاسخ‌های قابل اطمینان، قوی‌ترین قسمت کتاب محسوب می‌شود. اما این کتاب به‌عنوان راهنمای یادگیری آزمون، کتاب خوبی محسوب نمی‌شود زیرا تمارین و پاسخ‌های کافی را دربر ندارد. به‌علاوه، در برخی قسمت‌های این کتاب، استراتژی‌ها و توصیه‌های مطرح‌شده مثال مورد نیازی به‌همراه ندارند.

برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید:

Target Band 7: How to Maximize Your Score (IELTS Academic Module)