نکات ضروری لیسنینگ آیلتس – Map-plan-diagram 2

نکات ضروری لیسنینگ آیلتس – Map/plan/diagram 2

با مطلب دیگری درباره نکات ضروری لیسنینگ آیلتس که توسط آکادمی دید تهیه شده است همراه باشید. در این بخش شما باید یک نقشه، طرح یا نمودار را با انتخاب مواردی (معمولاً اسامی مکان‌ها) که در کادری برای شما قرار داده شده است هنگام گوش‌دادن به فایل صوتی پر کنید.


پرکردن نقشه/ طرح/ نمودار ( بخش 2 نکات ضروری لیسنینگ آیلتس)

راهنمای این بخش:

  • این بخش را با بخش قبلیِ پرکردن نقشه که مطالعه کرده‌اید مقایسه کنید. در بخش 1 گزینه‌های فرعی روی نقشه وجود داشت درحالی که در بخش 2 گزینه‌های فرعی در لیست موارد موجود است.
  • اغلب همانگونه که اینجا مشاهده می‌کنید، شما باید دو یا سه مورد را از یک لیست هفت موردی داخل کادر انتخاب کنید. گاهی اوقات، شما باید موارد بیشتری (معمولاً شش یا هفت مورد) از لیست طولانی‌تر داخل کادر انتخاب کنید.

 

نکات ضروری لیسنینگ آیلتس با موسسه زبان دید

  • اگر این بخش قسمت دوم یا سوم از این سری بخش‌هاست، شما از پیش موضوع کلی را خواهید دانست. اما اگر اولین قسمت باشد، شما باید به نقشه، طرح یا نمودار و لیست موارد بادقت نگاه کنید و موضوع را قبل از گوش‌دادن به فایل صوتی پیش‌بینی کنید.
  • این خیلی مهم است که بادقت به نقشه، طرح یا نمودار نگاه کنید تا بتوانید مسیر پاسخ‌دهی خود را زمانی که فایل صوتی درحال پخش‌شدن است گم نکنید.
  • موارد داخل لیست به ترتیب حروف الفبا (یا شیوه منطقی مشابه) قرار داده خواهند شد، اما ترتیب آن‌ها با اطلاعات داخل فایل صوتی یکسان نیست.
  • سوالات به ترتیب اطلاعات داخل فایل صوتی هستند. اگر متوجه شدید اطلاعاتی که برای پاسخ‌دادن به یک سوال نیاز دارید رد شده‌اند، نترسید. برای پاسخ‌دادن به سوال بعدی تمرکز کنید.

نکات ضروری لیسنینگ آیلتس

نمونه ای از سوال Map در لیسنینگ آیلتس

 

راهنمای گام به گام

گام نخست نکات ضروری لیسنینگ آیلتس : ابتدا فکر کنید

به نقشه، طرح یا نمودار نگاه کنید و از اینکه دقیقاً چه چیزی را نشان میدهند اطمینان حاصل کنید.
در این خصوص، شما نیمی از مکالمه را شنیده‌اید بنابراین می‌دانید که گوینده درچه مورد صحبت می‌کند. احتمالاً متوجه شوید که این مثال برای سهام است، اما این موضوع در فایل صوتی واضح‌تر مطرح می‌شود. به جمله مرتبطِ بخشی از متن فایل صوتی در زیر نگاهی بیندازید.

 

متن فایل صوتی

نکات بخش ielts listening

 

گام دوم نکات ضروری لیسنینگ آیلتس :  نقطه شروع را شناسایی کنید

گاهی اوقات، نقطه شروع به‌طور واضح توسط گوینده مطرح می‌شود. گاهی اوقات، شما باید بادقت به نقشه، طرح یا نمودار نگاه کنید تا نقطه شروع منطقی را شناسایی کنید. به جمله مرتبط در بخشی از متن فایل صوتی در زیر نگاه کنید.

 

 

متن فایل صوتی

نکات و تکنیک های بخش لیسنینگ آیلتس

 

زبانی که برای توصیف موقعیت از آن استفاده می‌شود را به‌خاطر داشته باشید :

راه های تقویت مهارت های آزمون آیلتس

نکات ضروری لیسنینگ آیلتس با تیم فوق حرفه ای دید

گام سوم نکات ضروری لیسنینگ آیلتس : چیزی که قرار است بشنوید را بررسی کنید

موارد داخل لیست کمی متفاوت‌تر از فایل صوتی مطرح می‌شوند. به مورد G (باغچه سبزیجات) که در این بخش از متن فایل صوتی توصیف شده است، نگاه کنید.

 

متن فایل صوتی

تکنیک های آیلتس - Ielts listening

آیا مورد G پاسخ صحیحی برای یکی از این سوال‌ها هست؟


تماس با ما

آکادمی دید با اساتید خبره و کادر حرفه ای، با کیفیت ترین و کارشناسی شده ترین ورکشاپ های آیلتس را برای شما عزیزان ارائه می دهد. به منظور مشاوره مهاجرت و کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آیلتس با شماره زیر تماس بگیرید:

 شماره تماس: 02122040877