7 توصیه برای یادگیری زبان از طریق فیلم

7 توصیه برای یادگیری زبان از طریق فیلم

1- برای برای یادگیری زبان از طریق فیلم، یک فیلم جذاب را برای دیدن انتخاب کنید. 

ممکن است این موضوع یک مسئله پیش پا افتاده باشد، اما اگر شما یک فیلم کسل‌کننده را انتخاب کنید، خیلی سریع حوصله‌تان سر می‌رود. و در این صورت نیز توجه لازم را به فیلم برای یک ساعت و نیم نخواهید داشت.
به‌یاد دارم زمانی که من بچه بودم، باید ساعت‌ها فیلم‌های بسیار قدیمی را تماشا می‌کردم. از چنین فیلم‌هایی تنفر نداشتم ولی زمانی که آن‌ها را تماشا می‌کردم لذت آنچنانی نمی‌بردم. به‌خاطر همین به شما توصیه می‌کنم فیلم‌هایی که دوست دارید را تماشا کنید. برای این کار می‌توانید به وب سایت Rotten tomatoes مراجعه کنید. وب سایتی که نقد و بررسی‌های فروانی دربارۀ هزاران فیلم را در خود جای داده است.

 

2- برای یادگیری زبان از طریق فیلم، فیلم‌هایی را انتخاب کنید که با سطح زبانی شما هم‌خوانی دارد.

برای مثال دانش‌آموزان سطح ابتدایی بهتر است یادگیری را از طریق انیمیشن شروع کنند. دلیل آن نیز وجود زبانی دوستانه و راحت درانیمیشن و کارتون‌هاست. از طرف دیگر نیز، اگر بخواهید فیلمی مانند “رومو و جولیت” را ببینید، قطعاً سردرگم خواهید شد. زیرا فهمیدن لغاتی که شکسپیر از آنها استفاده می‌کرد حتی برای دانش‌آموزان سطح پیشرفته نیز بسیار دشوار است.

 

3- دیکشنری به‌همراه داشته باشید.

فیلم‌ها را با زیرنویس برای تماشا انتخاب کنید. تا زمانی که لغتی جدید را می‌شنوید، آن را در دیکشنری چک کنید. از آنجایی که در این روش، شما برای یادگیری لغت دچار چالش می‌شوید، آن را برای مدت بیشتری به یاد خواهید داشت. از این طریق، سرعت برای یادگیری زبان از طریق فیلم به‌شدت بالا می‌رود.

یادگیری زبان از طریق فیلم

Life of Pie

 

4- عبارت‌های کوتاه را تکرار کنید.

گاهی ممکن است عبارت بسیار خوب و کاربردی را در فیلم بشنوید. برای مثال،”hell yeah”، “sure thing” یا "you betchal!”. اینها عباراتی هستند که در زبان انگلیسی روزمره بسیار مورد استفاد قرار می‌گیرند. اگر نحوۀ ادای آن‌ها را دوست داشته باشید، ادای آن‌ها راحت‌تر خواهد بود. بعد از تکرار چند بارۀ آن‌ها با صدای بلند، این عبارت‌ها برای مدت طولانی در ذهن شما خواهد ماند. این یک روش عالی و سرگرم‌کننده در یادگیری زبان از طریق فیلم است.

 

5- دیدن فیلم بدون زیرنویس

دیدن فیلم‌های خارجی بدون زیرنویس بسیار سخت و چالش برانگیز است. بنابراین، ما برای شما توصیه‌هایی داریم. بار اولی که یک فیلم را تماشا می‌کنید، زیرنویس را باز کنید. اما اگر تمایل داشتید که برای بار دوم فیلم را ببینید, زیرنویس را ببندید. در این روش، شما در مرتبه اول داستان را متوجه شده‌اید. و در مرتبۀ دوم می‌توانید به تک تک کلمات گوش دهید. یا ممکن است بخواهید خود را محک بزنید و بدانید که چقدر از فیلم را بدون زیرنویس متوجه می‌شوید. این روش نیز در یادگیری زبان از طریق فیلم، به‌ویژه تقویت مهارت شنیداری مهم است.

آموزش زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم و سریال

Cloud Atlas

 

6- پلیر vcl

این پلیری (VLC) است که ما برای تماشای فیلم‌ها به شما توصیه می‌کنیمبیشتر مردم از این پلیر صرفاً برای تماشای فیلم استفاده می‌کنند. اما طرز استفادۀ ما از این پلیر اندکی متفاوت است. به این صورت که: زمانی که فیلمی را دانلود کرده و تماشا می‌کنید اگر قسمتی از فیلم را متوجه نشدید می‌توانید آن قسمت را با سرعت کمی با کمک این پلیر تماشا کنید. این مزیت باعث تمرین بیشتر مهارت شنیداری شما خواهد شد.

 

7- اگر لغتی را متوجه نشدید، هیچ اشکالی ندارد.

همان‌طور که در ابتدا گفتیم. تماشای فیلم صرفاً برای سرگرمی است. بنابراین اگر لغت، عبارت و یا حتی جمله‌ای را به کلی متوجه نشدید. هیچ اشکالی ندارد. بقیه فیلم را از طریق زیرنویس دنبال کنید. و هیچ احساس بدی نسبت به آن نداشته باشید. چون که هدف از تماشای فیلم صرفاً سرگرمی است. البته باید اعتراف کنیم که تماشای فیلم با تمام مزایا و سرگرمی‌اش، ممکن است معایبی نیز داشته باشد. که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کلاس ها و دوره های تقویت مکالمه زبان انگلیسی

Interstellar

 

1- نبود زیرنویس.

اگرچه امروزه چنین چیزی بسیار نادر است. اما اگر شما فیلمی را بدون زیرنویس تماشا کنید، فهمیدن داستان فیلم بسیار سخت خواهد بود.

2- مجبورید فیلم را نگه داشته و دوباره گوش کنید.

این کار ممکن است وقت زیادی را از شما بگیرد. گاهی درک فیلم ممکن است آسان باشد، اما در بقیۀ موارد درک فیلم قطعاً سخت خواهد بود.

3-مجبورید دائم لغات را در دیکشنری چک کنید.

معنی هر لغتی که نمی‌دانید را باید در دیکشنری چک کنید. درحالی که امروزه چک‌کردن لغات در دیکشنری تلفن همراه بسیار ساده است، نگه‌داشتن پی در پی فیلم و چک‌کردن تک تک کلمات ممکن است کمی شما را آزار دهد.

4- ممکن است بعد مدتی این لغات را فراموش کنید.

درحالی که باید زمانی را صرف یادداشت کلمات بکنید، و هدف از تماشای فیلم هم داشتن سرگرمی بوده و نه اجبار برای توقف فیلم و یادداشت کلمات، ممکن است پیگیری آنچه که یاد می‌گیرید اندکی سخت باشد.

5- مطمئن نیستید که آیا بعد از مدتی لغات را به یاد خواهید داشت یا خیر.

بعد از یک هفته، ماه یا سه ماه ممکن است آنچه را که یاد گرفته‌اید فراموش کنید. همچنین اگر شما لغات و غیره را از فیلم‌ها یادداشت نکنید، نمی‌توانید خود را محک بزنید.

در مقاله قبلی به 3 نکته بسیار مهم مرتبط با یادگیری زبان از طریق فیلم صحبت کرده‌ایم.


برای اطلاعات بیشتر از کلاس های بحث آزاد انگلیسی و کارگاه فیلم و زبان، روی این لینک کلیک کنید. به منظور ثبت نام و اطلاع از برنامه کلاس ها با شماره زیر تماس بگیرید:

 شماره تماس: 02122040877

موسسه زبان دید با کادر فوق حرفه ای از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و شهید بهشتی و بهترین در سطح تهران و ایران، به شما اطمینان حاصل می کند که یادگیری زبان از طریق فیلم بی شک یکی از برترین روش ها است.