ریدینگ PTE | فرمت سوال: پر کردن جای خالی

نکات و تکنیک‌های ریدینگ آزمون PTE – پر کردن جای خالی

در این مقاله تکنیک‌های دیگری از ریدینگ PTE را برای شما آماده کرده‌ایم.

متنی با تعدادی جای خالی روی صفحه ظاهر می‌شود. کلماتی را از جعبه پایین کلیک کرده، آن‌ها را بکشید و در جای خالی بگذارید.

مهارت مورد نظر برای ارزیابی: خواندن و درک مطلب

طول متن: نهایتاً 80 کلمه

در این قسمت ریدینگ PTE بایستی روی کلمات کلیک کرده، آن‌ها را بکشید و در جاهای خالی مناسب خود قرار دهید.

متنی با کلمات گمشده وجود دارد. لیستی از کلمات در جعبه‌ای آبی برای شما وجود دارد که برای پرکردن جای خالی باید از آن‌ها استفاده کنید. کلمات بیشتری در مقایسه با جاهای خالی وجود دارد بنابراین، نیازی نیست از تمام کلمات موجود استفاده کنید.
روی کلمه‌ای که موردنظرتان است کلیک چپ کنید؛ دکمه چپ روی موس را همچنان نگه دارید و به جایی که می‌خواهید کلمه را بکشید و درآن قرار دهید. شما همچنین می‌توانید کلمه را از درون جاهای خالی نیز بکشید و دوباره به جعبه آبی برگردانید.

 

نکات بخصوص

  • درباره کلماتی که درکنار هم می‌بینید تأمل کنید

به‌خاطر داشته باشید که در ریدینگ PTE بعضی از کلمات در عباراتی مشابه به‌هم مورداستفاده قرار می‌گیرند. این عمل “collocation” نام دارد. استفاده از collocation ها به تشخیص راحت‌تر کلمه مناسب کمک می‌کند. برای مثال، عبارت “the general public” یک collocation رایج است بنابراین، شما سریعاً خواهید فهمید که “public” بهترین گزینه برای اولین جای خالی در زیر است:

مقاله تکنیک های دیگری از ریدینگ PTE

 

  • از اطلاعات گرامری خود برای انتخاب کلمه درست کمک بگیرید

اطراف جای خالی را بخوانید و ببینید کدام بخش از ادات سخن در آن وجود ندارد. در مثال زیر، عبارت “beginning to” نشان‌دهنده این است که یک فعل مصدری “to + verb” در آن جا افتاده است. حالا به گزینه‌های پیش رویتان نگاهی بیندازید و همه گزینه‌هایی که فعل مصدری نیستند را کنار بگذارید. برای مثال کلمه “world” از نوع اسم است و کلمۀ “ formal” صفت است. همچنین فعل‌هایی که مصدری نیستند را کنار بگذارید.
و در نهایت، از میان کلماتی که باقی مانده است کلمه‌ای که فکر می‌کنید درست‌تر است را انتخاب بکنید : کلمات “view”  و “look”  معنای دیدن (“see”) را می‌دهند، اما در انگلیسی کلمه ارجاعات (references) با افعال “quote”  یا “cite” می‌آید، بنابراین تنها کلمۀ “cite” مناسب جای خالی است:

نکات و تکنیک های ریدینگ آزمون PTE

 

  • چگونگی نمره‌گذاری این بخش ریدینگ PTE :

نمره شما در بخش پرکردن جای خالی مختص ریدینگ PTE به توانایی شما در استفاده از پیش‌زمینه و ساختار گرامری متن برای شناسایی کلماتی که متن را تکمیل می‌کنند بستگی دارد. اگر تمام جاهای خالی به‌درستی پر شوند، حداکثر نمره‌ای که برای این بخش درنظر گرفته شده را دریافت می‌کنید، اگر یک یا بیش از یک جای خالی به اشتباه پر شود، بخشی از نمره را دریافت می‌کنید.
 

توجه

  • نمره این بخش ریدینگ PTE فقط بر نمره خواندن و درک مطلب شما تاثیر می‌گذارد.
  • نمره این بخش بر مهارت‌های شنیداری، گفتاری و نوشتاری تاثیر نمی گذارد.

تماس با تیم تخصصی آزمون PTE آکادمی دید

برای کسب اطلاعات در خصوص ورکشاپ های اسپیکینگ و رایتینگ PTE و همچنین تدریس خصوصی آزمون PTE، همه روزه می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

 شماره تماس: 02122040877