آزمون Testdaf چیست؟

آزمون Testdaf چیست؟

آزمون TestDaF ، و به‌عبارت رسمی‌تر Test Deutsch als Fremdsprache (آزمون زبان آلمانی به‌عنوان زبان خارجه) یک آزمون استاندارد مهارت زبان آلمانی برای غیرآلمانی‌زبان‌هاست. این آزمون برای اشخاصی است که می‌خواهند در آلمان ادامه تحصیل دهند یا برای فارغ‌التحصیلان و فرهیختگانی است که قصد کار در دانشگاه‌های آلمان را دارند. این تست توسط موسسه آزمون TestDaF برگزار می‌شود.
آزمون teatdaf در 95 کشور مختلف در سطح جهان برگزار می‌شود. این تست شامل درک شنیداری (listening comprehension)، درک مطلب (reading comprehension)، نوشتن (writing) و صحبت‌کردن (speaking) است که توسط دانشگاه‌های آلمانی به‌عنوان مدرک معتبر برای مهارت زبانی اشخاص درنظرگرفته می‌شود.
نمره شرکت‌کنندگان آزمون testdaf در سه سطح موردبررسی قرار می‌گیرد: TDN3-5، که دقیقاً مطابق با همان سطوحی است که در چارچوب مشترک اروپایی برای مرجع زبان وجود دارد که شامل سطوح B2 و C1  است.

آزمون testdaf سفارت آلمان

 

مدت زمان اعتبار این مدرک نامحدود است.
 

تاریخچه آزمون Testdaf

آزمون زبان استاندارد برای دانشجویان غیربومی که در دانشگاه‌های آلمانی ثبت‌نام می‌کنند اولین‌بار در سال 1996 در کنفرانس وزیر فرهنگ (kultusministerkonferenz) مطرح شد.
در اوایل سال 1998، پشتیبانی مالی دفتر امور خارجه (Auswärtigen Amt) و وزارت آموزش و تحقیقات فدرال (Bundesministerium für Bildung und Forschung) تاسیس شدند و سرویس تبادل تحصیلی آلمانی متعهد شد که سرمایه‌ای برای این پروژه درنظر بگیرد تا یک آزمون متمرکز زبان را توسعه دهد. درهمان سال، این قرارداد به کنسرسیومی که شامل دانشگاه Hagen ، دپارتمان تحقیقاتی زبان‌شناسی دانشگاه (Ruhr Bochum)، انجمن گوته (Goethe) و مرکز Carl Duisber در Cologne، تحویل داده شد.
این پروژه در روز نخست ماه اوت 1998  آغاز شد. قبل از31 جولای سال 2000 سه نمونه آزمون طراحی شد و در سطح جهانی موردآزمایش قرار گرفت. توصیف عملکرد، تعیین شاخص و ارزیابی پروسه انجام شدند و یک نمونه اولیه و مخزن نمونه سوالات و همچنین اطلاعات شرکت‌کنندگان و اطلاعات آزمون همگی ثبت شدند.
در 26 آوریل 2001، آزمون TestDaF برای اولین بار به‌طور رسمی برگزار شد.

 

بنیادهای حامی آزمون Testdaf

موسسه TestDaF که توسط انجمن آمادگی تحصیلات آکادمیک و انجمن توسعه آزمون (Gesellschaft für Akademische Studienvorbereitung und Testentwicklung e.V.) اداره می‌شود، تمام سوالات TestDaF را طراحی می‌کند. این آزمون همچنین توسط کنفرانس رکتور آلمان حمایت می‌شود.

 

گروه‌های موردنظر

گروه پایه موردنظر آزمون TestDaF  دانشجویان متقاضی هستند که صلاحیت خود را در کشورهای خارج از آلمان کسب کرده‌اند اما می‌خواهند در آلمان ادامه تحصیل بدهند. با توجه به قانون تحصیلات عالی(Landeshochschulgesetz) این متقضیان باید مدرکی برای مهارت خود در زبان آلمانی داشته باشند تا شرایط ارتباط زبانی را داشته باشند، بنابراین TestDaF  در این زمینه مفید خواهد بود.

همچنین گروه‌های دیگری هستند که به انجام این آزمون علاقه‌مند هستند:

  • محصلینی که می‌خواهند مهارت زبان آلمانی خود را در کشور خودشان ثابت کنند.
  • محصلینی که زبان آلمانی را به‌عنوان محصل تبادلی فراگرفته‌اند و بلافاصله اقدام به اثبات مهارت زبان آلمانی خود کرده‌اند.
  • محققینی که دیدار آکادمیکی در دانشگاه‌های کشور آلمان دارند و می‌خواهند توانایی زبان آلمانی خود را بسنجند.
  • اشخاصی که به‌دلایل فعالیت آکادمیکی در آلمان میخواهند توانایی خود را اثبات کنند.


از آنجایی‌که TestDaF آزمون را در سطوح مختلف ارائه نمی‌دهد، برگه سوالات برای همه شرکت‌کنندگان یکسان است. بنابراین، TestDaF  تنها برای محصلین سطح بالا مناسب است نه کسانی که زبان آلمانی‌شان ابتدایی است.

 


با شرکت در کلاس‌های آموزش زبان آلمانی آکادمی بین المللی دید، برای آزمون Testdaf آماده شوید.

برای اطلاعات از ساعات و تاریخ برگزاری کلاس ها، با شماره زیر تماس بگیرید:

 شماره تماس: 02122040877