یادگیری زبان آلمانی (بخش اول)

نکات و تکنیک‌های یادگیری زبان آلمانی

هیچ زبانی آسان نیست و یادگیری زبان آلمانی بسیار سخت است؛ ولی اگر می‌خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید، توانستنش غیرممکن نیست. آلمانی یک زبان منطقی با گرامر منظم می‌باشد. واژگان بیگانه خیلی کمی در این زبان موجود می‌باشد.
زبان آلمانی مانند زبان انگلیسی، زبان آفریقای جنوبی و هلندی متعلق به خانواده زبانی ژرمنی غرب می‌باشد. زبان آلمانی و انگلیسی رابطه خیلی نزدیکی باهم دارند، با مقدارکمی تلاش و وقت می‌توانید زبان آلمانی را هم یادگرفته و برآن مسلط شوید.

 

قسمت اول یادگیری زبان آلمانی : متوجه‌شدن مفاهیم ابتدایی

  1. برای یادگیری زبان المانی با یادگیری حروف صدادار و بی‌صدا شروع کنید. تلفظ حروف صدادار و بی‌صدا در زبان آلمانی با زبان انگلیسی تفاوت دارد. اول با یادگیری صداها شروع کنید؛ تا بعداً یادگیری کلمات و تلفظ صحیح آن‌ها برایتان آسان و بی‌دردسر شود.
  2. توجه داشته باشید که حروف به‌تنهایی چه صدایی دارند و وقتی باهم ترکیب می‌شوند چه صدای متفاوت دیگری. مشابه زبان انگلیسی، تلفظ یک حرف به‌تنهایی با زمانی که با حروف دیگر ترکیب می‌شوند تفاوت دارد.
  3. به‌طور مشابه، حروف بی‌صدا در جاهای مختلف صداهای مختلف به خود می‌گیرند، مثلاً صدای آن‌ها در یک کلمه یا ترکیب متفاوت می‌باشد. این تغییرات را بیاموزید تا بتوانید کلمات را به‌درستی تلفظ کنید.
  4. فراموش نکنید که چند حروف در زبان آلمانی موجود می‌باشد که در زبان انگلیسی نمی‌توان آن‌ها را یافت: ( Ä،Ö، Ü ،ß). اگر می‌خواهید صحبت‌های دیگران را متوجه شوید و آلمانی‌ها جملات شما را متوجه شوند، شما باید این حروف را همراه با تلفظشان یاد بگیرید.

 

 قسمت دوم یادگیری زبان آلمانی : کلمات پایه را یاد بگیرید.

با این کار می‌توانید بعداً یک مدیریت سازمان‌یافته برای جاگذاری درست کلمات و فعل‌ها و صفات در جمله داشته باشید. همچنین ضروری است تا یک دسته کلمات پایه را قبل از سفر به آلمان بیاموزید تا بتوانید با هر آلمانی راحت صحبت کنید.
با کلمات منحصر به‌فردی مانند “بله”، “خیر”، “خواهش می‌کنم”، “ممنون” و مانند اینها برای یادگیری زبان آلمانی شروع کنید.
*عبارت‌های پایه مانند “من هستم”: (Ich bin)، شما هستی: (Du bist)، او (مرد، زن) هست: (Er/Sie ist) و مانند این‌ها را بیاموزید.

 

قسمت سوم یادگیری زبان آلمانی : سختار جمله‌ای ساده را یادبگیرید.

جستجو کنید و ببینید که جملات مبتدی چگونه سازمان می‌یابند. این کار خیلی سختی نخواهد بود چون اگر بر زبان انگلیسی مسلط باشید، خواهید دید که زمان آلمانی به زبان انگلیسی شباهت زیادی دارد. تغییرات و تفاوت‌های کمی نیز در آن وجود دارد؛ ولی می‌توانید حتی پیچیده‌ترین آن‌ها را نیز بیاموزید.
آلمانی‌ها متوجه چیزی که  سعی دارید بگویید، خواهند شد، حتی اگر ترتیب کلمات را اشتباه کنید. این چگونگی تلفظ شماست که بر فهم سخن شما تاثیر می‌گذارد؛ پس از همان ابتدا روی تلفظ بیشتر پافشاری کنید. در مقاله بعدی، می‌توانید درباره یادگیری زبان آلمانی بیشتر بخوانید.

 

دوره‌ها و کلاس آلمانی آکادمی دید

برای آمادگی برای آزمون سفارت (test daf)، برای اطلاع از دوره ها عادی و فشرده کلاس آلمانی، این لینک را مطالعه کرده و با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 02122040877