طریقه یادگیری زبان آلمانی | روش حفظ سریع لغات

طریقه یادگیری زبان آلمانی | روش حفظ سریع لغات

طریقه یادگیری زبان آلمانی | روش حفظ سریع لغات با فلش‌کارت و تصویرسازی ذهنی

در مقالات قبل به روش‌های مختلف و متنوع یادگیری زبان آلمانی نگاهی انداخته‌ایم. در این مقاله، موارد جدیدی را برای شما فراهم کرده‌ایم که امیدواریم به یادگیری شما سرعت بخشیده و سریعاً به اهدافی چون شرکت در آزمون‌های سفارت آلمان مثل آزمون گوته و testdaf برای مهاجرت به آلمان یا اتریش برسید. طریقه یادگیری زبان آلمانی

 

از میانبرهای زبانی استفاده کنید

میانبرهای زبانی به شما کمک می‌کنند که یک زبان را با سرعت بالا یاد بگیرید. در اینجا به چند نمونه از میانبرهای زبانی نگاهی می‌اندازیم: طریقه یادگیری زبان آلمانی

از سیستم تکرار فاصلهدار (SRS) استفاده کنید. SRS روش فوقالعادهای برای حفظکردن کلمات و عبارات است. استفاده از فلشکارت یکی از سادهترین و مهمترین عناصر این روش است.
این روزها، خیلی از ما انسانهای عصر مدرن، کارهای بسیار زیادی برای انجاندادن داریم، و واقعاً در عجب هستیم که چه موقعی باید بنشینیم و زبان بخوانیم. سر کاررفتن، با دوستان وقت سپری‌کردن، خانه را تمیز‌کردن، خرید رفتن، خوردن، خوابیدن و … زمان بسیار زیادی را از ما می‌گیرد.
شرایط بسیار زیادی وجود دارد که شما انتظار می کشید. مثلاً گاهاً منتظر هستید اتوبوس، مترو یا تاکسی برسد تا به سر کار رفته یا به خانه برگردید. بعضی وقت‌ها در صف فروشگاه هستید، یا در ماشین خود پشت ترافیک گیر کرده‌اید، یا منتظر رسیدن یک دوست یا حتی به جوش‌آمدن آب برای درست‌کردن چای هستید. پ

 

استفاده درست از زمان

مدیریت زمان برای یادگیری سریع زبان آلمانی

در این شرایط انتظار، ممکن است تنها باشید و اگر با کسی صحبت نمی‌کنید، دقیقاً به چه کاری مشغول می‌شوید؟ آیا به یک گوشه خیره می‌شوید یا به تبلیغات اطراف نگاه می‌اندازید؟ بسیاری از این زمان‌های بسیار ریز به‌راحتی تلف‌شده و روی هم رفته زمان فوق‌العاده زیادی را تشکیل می‌دهند.
برای بسیاری از افراد، این شرایط خسته‌کننده و آزاردهنده هستند، اما برای من نه! وقتی این شرایط برای من پیش می‌آید، به خودم می‌گویم: خیلی هم عالی، یه‌کم لغت می‌خونم.
فلش کارت‌ها بسیار فوق‌العاده هستند. همچنین می‌توانید از اپلیکیشن Anki (برای آیفون و اندروید) به‌عنوان برنامه فلش‌کارت موبایل استفاده کنید. اگر قصد دارید به زبان سختی چون زبان آلمانی سریعاً مسلط شوید، توصیه من به شما این است که حداقل از سه دفترچه لغت استفاده کنید. دفترچه شماره یک را برای کلماتی اختصاص بدهید که جدیداً یاد گرفته و سریعاً با معنی فارسی‌اش در آن یاداشت کنید.
دفترچه دوم را برای پاک‌نویس‌کردن انتخاب کرده و کلمات جدید را به‌همراه جمله‌ای که آن کلمه در آن به‌کار رفته وارد کنید. و دفترچه سوم مختص کلماتی باشد که برایتان همیشه سخت و فرار به‌نظر می‌رسند. هر روز قبل از شروع هر تمرین و مطالعه‌ای، هر آنچه که روز قبل یادداشت کرده‌اید را سریعاً مرور کنید. 

 

تصویر سازی ذهنی

آموزش و یادگیری سریع زبان آلمانی

برای حفظ سریع لغات، سعی کنید از تخیل خود استفاده کرده و ببینید چه تصویر بامزه و خنده‌داری برای آن کلمه می‌توانید در ذهن خود تجسم کنید. تصاویر هرچقدر با مزه‌تر و مسخره‌تر باشند، حافظه بلند‌مدت شما در بهخاطرسپردن آن‌ها فعال‌تر خواهد بود.

پست های مرتبط