تکنیک‌های رایتینگ آیلتس | process در تسک 1 رایتینگ آیلتس

تکنیک‌های رایتینگ آیلتس | process در تسک 1 رایتینگ آیلتس

Process در تسک 1 رایتینگ آیلتس

در این مطلب درمورد نکات و تکنیک‌هایی برای کسب نمره بالا در بخش Process در تسک 1 رایتینگ آیلتس صحبت می کنیم.  بسیاری از متقاضیان درمورد این سبک سوال اطلاعات کافی دریافت نمی‌کنند یا به‌خاطر این‌که در بسیاری از کتاب‌های آیلتس، آن‌ها با نمودارها و جدول‌ها مواجه می‌شوند، یا فکر می‌کنند درصد طرح چنین سوالی پایین است. توصیه ما به شما این است که این سبک سوال را بسیار جدی بگیرید.

نکته اول

اولین تاثیر منفی که متقاضیان آیلتس در رویایی با پروسه یا فرآیند دارند این تسک است است زیرا حس می‌کنند تصویر روبروی‌شان چیز بسیار تخصصی‌ای است که نیازمند اطلاعات غیر زبانی است. بایستی بگویم که به هیچ‌عنوان نگران نباشید چون خود تصویر واژه‌های تخصصی مورد نیاز را برایتان فراهم می‌کند. با تمرین کافی این سبک سوال به آسان‌ترین نوع سوال برایتان تبدیل می‌شود. 

ساختار گرامری بسیار ضروری‌ای که بایستی یادبگیرید و در این سبک سوال به‌کار ببرید “ساختار مجهول زمان حال ساده” (Present Simple Passive) است. مثلاً:

.We make them with rice جمله معلوم است. >> مجهول: They are made with rice.

نکته دوم

برای توصیف مراحل هر فرآیند، بایستی از کلمات ربط‌دهنده زیر استفاده کنید که متن‌تان مسنجم شود. در زیر لیستی از کلمات و اصطلاحات مورد نیاز را برایتان فراهم کرده‌ایم: 

نکته سوم

مثل سوالات دیگر رایتینگ تسک آیلتس، در فرآیند نیز، شما بایستی یک پاراگراف مقدمه نوشته که: شامل بازنویسی سوال است و خلاصه فرآیند شود. در زیر یک فرآیند بسیار ساده از درس 1 کتاب Mindset for IELTS برایتان فراهم کرده‌ایم. در ابتدا به خود فرآیند نگاه کرده و سپس به اولین پاراگراف نمونه که مقدمه را بسیار ساده شرح کرده است.

مساله process در تسک یک رایتینگ آیلتس

یادگیری process در تکنیک های رایتینگ آیلتس

 

نمونه اول رایتینگ آیلتس با پاسخ

 

 

نمونه دوم رایتینگ آیلتس با پاسخ

 

  ielts writing

پاسخ نمونه سوال دوم رایتینگ آیلتس

 


نمونه سوالات رایتینگ آیلتس | پروسه | به همراه پاسخ | کلیک کنید

کارگاه رایتینگ آیلتس در آکادمی زبان ها و آیلتس دید

آکادمی دید ارائه‌دهنده حرفه‌ای ترین کارگاه‌های تخصصی تک مهارتی skill‌های آیلتس است. در 15 ساعت در کارگاه تخصصی رایتینگ آیلتس، برای رایتینگ آماده شوید.

پست های مرتبط