بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان سوئدی | کلاس زبان سوئدی

بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان سوئدی | کلاس زبان سوئدی

بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان سوئدی

از فیلم‌های مخصوص کودکان گرفته تا کمدی تاریک، از درام گرفته تا فیلم‌های جنایی، فیلم‌های سوئدی برای یادگیری زبان سوئدی مناسب با سطح شما وجود دارد. در این مطلب بعضی از بهترین فیلم‌ها برای یادگیری زبان سوئدی را برایتان معرفی کرده‌ایم.

 

Astrid Lindgren Movies

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان سوئدی

اگر با Astrid Lindgren آشنا نیستید، بایستی بگویم که او نویسنده سوئدی بسیار معرفی بود که برحسب اتفاق بعضی از داستان‌های خود را اقتباس و کارگردانی کرده است. این کارگردان به خلق کاراکتر بسیار معروف Pippi Långstrump شناخته شده است.  در دنیا این کاراکتر به پی پی جوراب دراز معروف است. این دختر جوان با اسب و میمون کوچک خود به شهری جدید سفر می‌کند که مملو از ماجراهای جذاب است.
اگرچه این فیلم برای کودکان ساخته شده، اما یکی از بهترین منابع یادگیری زبان سوئدی برای بزرگسالان است. فیلم‌های دیگر از این کارگردان که ارزش تماشا کردن را دارند Emil i Lönneberga, Barnen i Bullerbyn, و Karlsson på taket هستند. 
 

En man som heter Ove

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان سوئدی

این فیلم کمدی درام که به ‘مردی به نام اُوه’ معروف است، کمدی درام دلنشینی است که به زمستان‌های تاریک و درازش محبوب است. این فیلم که نامزد جایزه اسکار شد توسط Hannes Holm نوشته و کارگردانی شده است. این اثر تلخی‌های زندگی مرد ثابت قدمی را به تصویر می‌کشد که سعی می‌کند خودکشی کند (به ظاهر دردناک و وحشتناک است، ولی پایان دلگرم‌کننده ای دارد). سکانس‌های بامزه و خنده‌داری که در این فیلم وجود دارد چاشنی این فیلم است که برای مبتدیانی که قصد یادگیری زبان سوئدی را دارند می‌تواند موثر واقع شود. این فیلم همچنین نگاهی به فرهنگ بومی دارد.

 

Fanny och Alexander

بهترین فیلم ها برای یادگیری زبان سوئدی

فَنی و الکساندر که یک فیلم تاریخی است توسط یکی از بهترین کارگردان‌های سوئد و البته جهان Ingmar Bergman ساخته شده است. مثل بسیاری دیگر از فیلم‌های برگمن، این یک اثر نیمه بیوگرافیکی است. داستان درباره دو بچه است که پدرشان فوت کرده و مادرشان با اسقفی ازدواج می‌کند که زندگی آن‌‌ها را تحت حاکمیت خود در می‌آورد. این فیلم به عنوان برنده جوایز جهانی مختلف و یکی از آثار برجسته کلاسیک سینمای سوئد و جهان برای افرادی که سطح زبانشان متوسط است می‌تواند بسیار مناسب باشد.
 

 

آموزش زبان سوئدی با آکادمی دید

 
آکادمی دید، دوره‌های فشرده، فوق‌فشرده و عادی زبان سوئدی را به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می‌کند. برای کسب اطلاع بیشتر، با شماره زیر تماس بگیرید:
02122040877